Meble na wymiar do małej kuchni - 5 rozwiązań na 2020 rok - Blatpol ChojniceMeble na wymiar do małej kuchni – 5 rozwiązań na 2020 rok

Urządzenie małej kuchni może być nie lada wyzwaniem. W sklepach znajdziemy wiele pięknych gotowych zestawów mebli, jednak w niewielkim pomieszczeniu mogą się one okazać zupełnie niefunkcjonalne. Kluczem do idealnej aranżacji wnętrza będzie  w takim przypadku ciekawy pomysł  i optymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Przedstawimy nasze inspiracje – pięć ciekawych rozwiązań, które będą prawdziwym hitem w roku 2020!

Kuchnie na wymiar Chojnice – eksperci radzą, w jaki sposób urządzić małą kuchnię

Niewielka kuchnia może być równie stylowa i wygodna jak duża i przestronna – przy jej projektowaniu potrzebne jest jednak zupełnie odmienne podejście. Zanim zaczniemy zamawiać poszczególne rzeczy, warto rozrysować sobie plan – w małym pomieszczeniu zagospodarowanie każdego centymetra przestrzeni może mieć znaczenie. Warto zagospodarować wszystkie wnęki, na przykład montując wysuwane półki. Idealnym rozwiązaniem mogą być meble na wymiar – na przykład meble na wymiar Chojnice. Będą one perfekcyjnie dopasowane do naszej kuchni – doskonale sprawdzą się także we wnętrzu niewymiarowym, pełnym skosów. Ogromny wybór dostępnych materiałów sprawia, że każdy może zamówić coś, co odpowiada jego gustom – także przy niskim budżecie.

Otwarta kuchnia ciągle na czasie

Nadal dużym zainteresowaniem cieszą się kuchnie otwarte na salon. Usunięcie ściany działowej w wielu przypadkach sprawia, że mieszkanie staje się o wiele bardziej reprezentacyjne. Kuchnia nie jest już niewielkim, mało ciekawym pomieszczeniem gdzieś z boku, lecz strefą spotkań, gdzie można wspólnie gotować, spożywać posiłki i spędzać czas z bliskimi i przyjaciółmi. Aby stworzyć tego rodzaju kuchnię dobrym wyborem będzie zaprojektowanie „wyspy” w centralnej części strefy kuchennej, a z tyłu umieszczenie szafek kuchennych z systemem przesuwnych frontów. Można wykorzystać także barek.

Zrezygnuj z wysokiej zabudowy górnej

W przypadku niewielkiej kuchni nie sprawdzi się wysoka zabudowa górna – spowoduje ona, że pomieszczenie będzie wyglądało na ciasne i zagracone. O wiele lepszym rozwiązaniem będą niskie szafki z szerokimi blatami. Nad nimi warto umieścić niewysokie półeczki. Jeżeli już decydujesz się na wysoką zabudowę, dobrym rozwiązaniem będą przeszklone szafki, które dają poczucie głębi.

Jasne kolory i dużo światła

Dominująca kolorystyka ma bardzo duży wpływ na to, w jaki sposób postrzegamy pomieszczenie. Jeśli chcemy je optycznie powiększyć, warto wybrać jasne kolory – biel, odcienie beżu, delikatnych szarości czy żółci.  Ciemne odcienie spowodują, że pomieszczenie będzie wydawało się jeszcze mniejsze, a ogólne wrażenie będzie przytłaczające. Warto także wyeksponować okna – odpowiednio rozświetlona kuchnia będzie zdecydowanie przyjemniejsza.

Modne i piękne naturalne drewno

Do stworzenia aranżacji warto wykorzystać naturalne drewno. Jest ono w tym roku szczególnie modne – kojarzy się z naturą, ze zdrowym, ekologicznym trybem życia. Możemy zdecydować się na drewniane fronty szafek, stoły i blaty.  Na polskim rynku dostępne są bardzo ciekawe krajowe i zagraniczne gatunki drewna, o przyciągającym wzrok usłojeniu. Warto wyeksponować tego typu deski – zrezygnować z lakieru i wybrać naturalne drewno olejowane lub woskowane. Doskonale zastąpi ono kamień, płyty drewniane czy sztuczne tworzywa.

Ciekawa aranżacja z taśmami LED

Warto eksperymentować także z oświetleniem. Rozwiązaniem, które właśnie wchodzi na rynek i od razu cieszy się dużą popularnością są taśmy LED, które cechują się zmiennym natężeniem i barwą światła. Przy ich pomocy można wygodnie oświetlić te miejsca w kuchni, na których najbardziej nam zależy i wyeksponować ciekawy charakter aranżacji. Taśmy sterowane są przy pomocy specjalnej aplikacji.">